09124870835
پشتیبانی در واتساپ
09124870835
پشتیبانی در واتساپ
تابلو چلنیوم

خرید تابلو چلنیوم برجسته ، حروف برجسته چنلیوم - قیمت

تابلو چلنیوم چیست ؟

در ابتدا توضیح مختصری را از تابلو چلنیوم برای شما آورده ایم که به نوعی از تابلوهای تبلیغاتی گفته میشود که به کمک رول چلنیوم در ابعاد 7، 9 و 11 سانتی متری در تولید گشته و روانه بازار میگردند.  از رول های چلنیوم بمنظور ساخت لبه ها و نیز  پلکسی گلاس شفاف در طیف رنگی متنوع خصوصاً بوِزه رنگ طلایی ، مشکی و نقره ای ،برای طراحی رویه حروف برجسته چلنیوم بکار گرفته میشوند. قیمت تابلو چلنیوم با توجه به متریال ، نوع و ابعاد آن مشخص می شود.

اما گاهی پرسش هایی در ذهن شما ممکن است شکل بگیرد که میخواهیم پاسخ سوالهای احتمالی شما را در این مقاله از تابلو چلنیوم بدهیم ، سوالاتی از قبیل اینکه

 • چلنیوم چیست و چه کاربردی دارد ؟
 • چلنیوم از چه زمانی وارد حوزه تابلوسازی شده است ؟
 • حروف برجسته چلنیوم به چه حروفی گفته می شود ؟
 • چه تفاوت های چشمگیری میان تابلو چلنیوم با سایر تابلوهای تبلیغاتی وجود دارد؟

تفاوت اساسی بین تابلو چلنیوم و سایر تابلوهای تبلیغاتی در چیست ؟

هر یک از حروف  برجسته در تابلو چلنیوم به طور مجزا طراحی گشته اند و نیز محفظه ای جداگانه را به خود اختصاص داده اند که این تابلو چلنیوم روکشهایی را برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار به داخل حروف داراست که این موضوع منجر گشته درون حروف همیشه به طور چشمگیری براق و درخشان باشد. تابلو چلنیوم در واقع تنها تابلو تبلیغاتی میباشد که نور درون حروف را در انواع اشکال از جمله  ستاره ، الماس ، دایره و یا کریستال اجرا کرده و به نمایش درمی آورد. قیمت این تابلو ها نیز با هم متفاوت هستند.

حروف برجسته چلنیوم تابلوسازی تابلوسازی

کاربرد تابلو چلنیوم چیست؟

کلمه چلنیوم در حقیقت ادغام دو کلمه لاتین channel aluminium هستندکه channel در لغت معنی کانال و یا اینکه یک جسم u شکل را دارد و بدین جهت که حروف فارسی ، لاتین و اشکال بعد از چسبیده شدن نوار لبه به کناره ها به شکل u درآمده اند این عنوان را از آن خود کرده اند که جنس  آلومینیومی در لبه های حروف چلنیوم منجر گشته کلمه channel با کلمه aluminium ادغام شود  و کلمه ی نوینی تحت عنوان channelium خلق گردد. علت بکاربردن آلومینیوم در تولید تابلو چلنیوم  وزن سبک آلومینیوم است و اینکه دچار زنگ زدگی نمیگردد . ظاهر تابلوهای چلنیوم شبیه به استیل است که منجر شده تا تابلو چلنیوم  زیبایی استیل و دوام و ماندگاری آلومینیوم را درا باشد .

چلنیوم از چه زمانی  به حوزه تابلو سازی ورود کرد؟ 

تابلو چلنیوم از سال 2000 میلادی برای نخستین بار از سوی اسپانیا تحت عنوان یک نوع آلیاژ آلومینیومی کاملاً شفاف که از لحاظ ظاهرکاملا به فلز شباهت داشت به بازار ارائه شد که همچون اینه قابلیت انعکاس نور را ایجاد کرد.

حروف برجسته چلنیوم به چه حروفی گفته می شود ؟

حروف برجسته چلنیوم در واقع به حروفی گفته میشود  که رویه حروف توسط پلکسی گلاس و لبه های حروف به کمک رول چلنیوم طراحی و تولید میگردند. رول چلنیوم در رنگ های متنوع ، سایزهای گوناگون طراحی شده و به بازار وارد میگردند

 

تابلو با حروف چلنیوم از رایج ترین تابلوهای تبلیغاتی در حوزه تبلیغات و تابلوسازی میباشند. این تابلو حروف چلنیوم که نسل جدیدی از تابلوهای تبلیغاتی است، تولید شده از متریال چلنیوم و پلکسیبوده و اخیرا در حوزه تابلوسازی هم رایج شده است. از متریال اصلی تابلو حروف چلنیوم، لبه چلنیوم میباشد که از نوعی آلیاژ آلومینیوم با اسم اختصاری چلنیوم به بازار تابلوسازی ورود پیدا کرده است.

مجموعه حافظان گستر در رابطه با خرید تابلو چلنیوم برجسته با تجربه و سابقه درخشانی که در حیطه تابلوسازی دارد و کادر متخصص و ماهری که  دارد تابلو چلنیوم های با کیفیت بالایی را تولید می نماید . بخش اصلی تابلو حروف چلنیوم رویه آن و قسمتی میباشد که نور از آن رد میشود.جنس این قسمت تابلو از پلکسی گلس است و سیستم روشنایی آن از نور های SMD یا LED تغذیه میگردد که در درون حروف قرار گفته است . بمنظور زیرسازی تابلو از پلاستیک فشرده PVC استفاده میکنند.در حال حاضر تابلو حروف چلنیوم از پرطرفدارترین تابلوها در بازار به حساب می آیند و از دلایل این محبوبیت تنوع رنگ  مدلی است که دارد و از استحکام زیادی برخوردار میباشد.

تابلو چلنیوم

مجموعه تابلو حافظان گستر با دارا بودن دستگاه اتوماتیک چلنیوم ساز ، حروف چلنیوم را با سرعت بالا و کیفیت مرغوبی تولید می نماید . که همین سرعت عمل باعث شده که مکانی را که جهت نصب تابلو در نظر گرفته اید به سرعت انجام شود.

از مزیت های تابلو چلنیوم

 • دارای جنبه تبلیغاتی و ظاهری زیبا میباشد
 • هماهنگی در تابش نور تابلو
 • طول عمر بالای تابلو حروف چلنیوم
 • استحکام تابلو دنسبت به هوای سرد و گرم 
 • دارا بودن نوار اسفنجی گردگیر که از نفوذ گرد و غبار و باران به داخل آن جلوگیری میشود
 • تابلوهای حروف چلنیوم دارای رویه ای از دو جنس چینی و اصلی میباشد که بایستی دقت کنید جنس چینی از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده و بخاطر تغییرات آب وهوایی و نور خورشید نیز دچار تغییر رنگ میگردند و از دیگر مواردی مه بایستی به آن اشاره کرد این است که کیفیت لبه ها در جنس چینی ثابت نبوده و از براق بودن آن کم میشود. اما در نوع اصلی این تابلو هم طیف رنگی گسترده و بیشتری را داریم و هم تابلوها از استحکام بالاتری برخوردار میباشند.
 • قیمت و مبلغ تمام شده تابلو چلنیوم نسبتاً مناسب می باشد.

از انواع تابلو حروف چلنیوم میتوانیم به چلنیوم پانچی ، چلنیوم کریستالی ، لترمکس و چلنیوم ساید اشاره کنیم.تابلو چلنیوم در بازار دارای برجستگی های گوناگونی بوده و با ضخامت های متفاوتی هم ساخته می شوند. در اکثر موارد، برجستگی لبه ،حدود 11 سانتی متر بوده و همچنین لبه های 9 و 7 سانتیمتری آن نیز در بازار وجود دارد. اغلب طیف رنگ های طلایی، مشکی و استیل در تابلو چنلیوم از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

***

مجموعه حافظان گستر با تولید تابلوهای تبلیغاتی مرغوب از برترین تابلوسازها به ویژه تابلو برجسته در ایران میباشد که قادر به تولید تابلو برجسته با حروف برجسته میباشد از دیگر قابلیت های مجموعه حافظان گستر در زمینه تولید تابلوهای تبلیغاتی تولید تابلو چلنیوم با حروف چلنیوم میباشد.

حافظان گستر در تولید تابلو حروف برجسته از متریال درجه یک و معتبر استفاده می نماید که بدین خاطر است روشنایی و نور تمام تابلوهای برجسته  24 ماه گارانتی داشته است.تابلو برجسته ها نسبت به شرایط آب و هوایی و گرما و سرما از استحکام قابل توجهی برخوردار بوده اند  و نیز  حافظان گستر با استفاده از کادری مجرب و متخصص میتواند بهترین نوع از تابلوهای برجسته را به شما ارائه دهد که میتوانید برای دیدن نمونه کارهای بیشتر و سفارش با شماره های ما در منوی تماس با ما ، تماس بگیرید.

***

تولید 50 مدل حروف برجسته و بیشتر از این تعداد با بهره بردن از متریال درجه یک و روش های نورپردازی گوناگون به شکل کلاسیک و فانتزی با استفاده از آخرین مدل ها و دیزاین های خارجی  از ابتکارات جدید در صنعت تابلو تابلوسازی میباشد و از طرف دیگر به خاطر تنوع تابلو و حروف برجسته مشتری امکان این را دارد بر اساس سلیقه و بودجه ،جنس و رنگ و محصول مورد نظر خود را تهیه نماید.

جنس حروف برجسته در تابلوسازی:

بمنظور تولید حروف برجسته در تابلوهای تبلیغاتی از متریال هایی که در ذیل برای شما نام برده ایم به شکل رایج استفاده میشود: 

 • -ورق فلز
 • - لترمکس
 • - پی وی سی
 • - مولتی استایل
 • - استیل طلایی و سیلور به صورت مات و براق

از سوی دیگر هم برای نورپردازی حروف برجسته از ماژول های ال ای دی LED و اسم ام ادی SMD استفاده میشود که بهتر است از  اس ام دی کره ای استفاده نمایید چرا که از لحاظ کیفیت مرغوب و از نظر ماندگاری طولانی مدت بوده است.


یک نوع از این حروف برجسته ها ،حروف برجسته پلاستیک سه بعدی وکیوم میباشد که در وحقیقت از جدیدترین نوع حروف برجسته پلاستیک در صنعت تابلو سازی است. اینسبک از تابلوهای حروف برجسته به خاطر نور دهی ، تنوع رنگ و مدل و نیز مدل های فانتزی که دارند با تابلو چلنیوم دارای رقابت میباشند.تولید حروف های برجسته سه بعدی وکیوم توسط دستگاه تمام اتوماتیک نیز انجام میشود.

تابلو کامپوزیت یک نوع از تابلوهای تبلیغاتی میباشد که در ساخت بدنه آن نیز از ورق کامپوزیت استفاده شده است که برای نمایش متن در انها از حروف برجسته استفاده میشود .تابلو کامپوزیت در حقیقت یک نوع تبلیغات به سبک مدرن است که کاربردهای متنوعی را هم شامل میگردد  .

در تعریف خود کامپوزیت در تابلوهای کامپوزیت بایستی بگوییم که  به ماده‌ای میگویند که متشکل شده از دو فاز ماتریس و تقویت کننده میباشد  و نیز  فاز دوم نهایتا به اندازه ۵ درصد بکار گرفته شده باشد. به ترکیب ماتریس با الیاف  کمتر از ۵ درصد نیز کامپوزیت گفته میشود. در مهندسی مواد، کامپوزیت  ، اغلب  به موادی میگویند که از یک فاز زمینه (ماتریس) و یک تقویت کننده (پرکننده) تشکیل شده باشند.

تابلو نئون فلکسی

تولید و ارائه انواع تابلو نئون فلکسی ۱- تابلو نئون شیشه ای با استفاده از گازهای گوناگون در شیشه‌های خام و خالی پر شده و با عبور جریان برق از خود نور ساطع می‌کند. ۲- تابلو نئون پلاستیک برای ساخت رویه و لبه‌های آن از پلاستیک شفافی به نام پلکسی استفاده می‌شود مانند شیشه شفاف می باشد ولی نسبت به شیشه دوام بیشتری دارد و با انواع دستگاه‌های برش لیزری به آسانی برش می خورد. تابلو نئون پلاستیکی از اولین تابلو‌های حروف برجسته در دنیا هستند که به عنوان تابلوی تبلیغاتی در سردر مغازه‌ها درخشش چشم گیری ایجاد می‌کنند. مزایای تابلو نئونی ۱- ظاهر زیبای تابل ...

مزایا و انواع تابلو چلنیوم

از مزیت های تابلو های چلنیوم نسبت به سایر انواع تابلو می توان به موارد زیر اشاره نمود: طول عمر بالا بهینه سازی مصرف انرژی تنوع در ایجاد هرگونه طرح و رنگ ،سایز جذابیت بالا با نور پردازی و چشم اندازی چشم گیر قابلیت سرویس آسان مقاوم در برابر انواع شرایط جوی دارای قابلیت شست وشو انواع تابلو چلنیوم از انواع تابلو چلنیوم میتوان به، چلنیوم ساده، پلکسی دوبل، RGB، فول کالر، نور اندریک، لترمکس، پانچ، کریستال، رینگی، طلایی، ستاره ای و الماسی اشاره نمود که هر یک دارای مراحل ساخت متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. رنگ های چلنیوم رنگ های طلایی ، نقره ای و مشکی در ساخت تابلو چلنیوم بسیار پرکاربرد ه ...

مشاوره ساخت تابلو چلنیوم

از آنجا که امروزه تابلو های سردر انواع بسیار مختلفی دارند، مشتری در انتخاب نوع طرح تابلو دچار سردگمی می شود .در این مرحله وظیفه مشاورین مرکز تابلوسازی این است که در صورت لزوم در محل مورد نظر مشتری حضور یابند .و باتوجه به شغل مورد نظر و ابعاد و ویژگی محل مورد نظر ، مشتری را راهنمایی می کنند.. برای طراحی تابلوها معمولا از نرم افزار Coreldraw استفاده می شود. بهتر است برای طراحی تابلو از نرم افزار استفاده شود تا طرح تابلو دقیق تر و زیباتر شود، و مشتری اطمینان خاطر بیشتر از نتیجه کار داشته باشد .در بعضی از تابلوهای خاص برای اطمینان بیشتر از اجرای دقیق از نرم افزار  3DsMaxبرای طراحی استف ...

طراحی تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم در حقیقت به حروف و تابلوهایی اطلاق می گردد که لبه حروف آن از جنس چلنیوم باشد .لبه حروف یعنی جایی از حروف که باعث برجستگی آن ها می شود و اغلب دارای رنگ های طلایی و نقره ای هستند .لبه چلنیوم مهم ترین قسمت تابلو می باشد که از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است که به اختصار به آن چلنیوم گفته می شود .ساخت و طراحی تابلو چلنیوم حتما باید براساس به روزترین متد و استانداردهای دنیا صورت گیرد .این تابلوها جذابیت و جلوه منحصر به فردی دارند به این خاطر که هم در روز با نو آفتاب بازتاب خیره کننده ای به حروف می دهد و هم در شب و مکان های کم نور توسط نورهای SMD جلوه ای زیبا به ک ...
امتیاز دهید
امتیاز 4 از 5 توسط 1 کاربر
 • حسین
 • 1400/04/27

خسته نباشید تابلو چلنیوم رنگ های متنوع داره یا تک رنگه؟

 • علی
 • 1400/04/27

سلام منظور از تابلو چلنیوم تابلو هست یا حروف ؟چون اینا حروف های برجسته هستند تو عکسا

 • تابان
 • 1400/08/25

ببخشید تابلو چلنیوم و تابلو چنلیوم چه تفاوتی با هم دارند؟ چرا با اسم های متفاوت میگن؟

 • admin
 • 1400/08/25

در حقیقت نام تابلو چنلیوم به خاطر شیار هایی که در آن قرار دارد از واژه انگلیسی channel به معنی شیار میاد. ولی در زبان فارسی به صورت محاوره ای برخی افراد به آن چلنیوم می گویند که البته این تلفظ اشتباه است ولی بیشتر شایع می باشد بین مردم

 • محمد
 • 1400/09/13

چلنیوم برجسته قیمتش گرون تره؟

 • ناشناس
 • 1400/09/13

لطفا قیمت تابلو چنلیوم را بذارید. تا لااقل بدونیم حدود قیمتش چند در میاد؟ متری چنده؟ و انواعش چطوریه؟ به صورت مساحت مربع حساب میشه؟ اگر اضافه یا کمتر از استاندارد بشه پرتی ایجاد میشه؟

 • آژانس هواپیمایی گشتان سفر
 • 1400/09/13

من از خدمات این مجموعه استفاده کردم و واقعا راضی هستم، تابلو های ال ای دی و چلنیوم هر دو را گرفتم در قسمت های مختلف آژانس و کیفیتش عالی بوده.

 • -
 • 1400/04/27

سلام شما فقط حرفه تون تابلوسازی هست یا امزش تابلو سازی به بقیه هم دارید

 • سروش
 • 1400/04/27

چقد تابلو چلنیوم هاتون قشنگن تعرفه ها چنده؟

 • تایگر
 • 1400/04/27

سلام داخل این حروف چلنیوم لامپ ال دی بار رفته یا اس ام دی؟ و اینکه کدومس بهتره؟

 • مدیر سایت
 • 1400/04/27

سلام ممنون از توجه تون. لطفا برای استعلام قیمت روز تابلو روان و... با مجموعه تماس بگیرید.

 • مدیر سایت
 • 1400/04/27

سلام دوست عزیز برای تابلوسازی ما دوره های اموزشی هم داریم که میتوانید شرکت کنید.

 • مدیر سایت
 • 1400/04/27

سلام به هر دو روش قابل سفارش میباشد اما اغلب تابلو چلنیوم همان حروف های برجسته ای هستند که به چلنیوم معروف هستند.

 • سامان حیدری
 • 1401/06/16

سلام. عرض خسته نباشید.تعداد لامپ در حروف برجسته چه مبنا و استانداردی دارد؟

 • آرمان
 • 1400/05/09

سلام. خسته نباشید. قسمتی از مقاله در مورد لامپ های LED و SMD صحبت کردید. میخواستم بدونم فرق این دو نوع چیه؟

 • رهنورد الکترونیک
 • 1400/05/09

ممنون از گروه تابلوسازی حافظان گستر بخاطر ساخت و اجرای تابلو چلنیوم زیبایی که برای ما ساختید. کارتون حرف نداره

 • مرامی
 • 1401/03/21

قیمت تابلو چلنیوم بر چه مبنایی محاسبه میشود؟

 • ادمین
 • 1401/03/21

با سلام. برای اطلاع از قیمت ها بهتر است با تیم تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند ولی در حالت کلی نوع تابلو، متراژ تابلو و جنس زمینه تابلو تاثیر بسزایی در قیمت نهایی تابلو دارد.

 • تایگر
 • 1401/03/21

میزان برق مصرفی در تابلو ها ی برجسته چقدره؟

 • ادمین
 • 1401/03/21

با سلام. شاید در نگاه اول و شدت نور زیاد اینطور به نظر برسد که میزان برق مصرفی زیاد است. ولی برعکس برق مصرفی این تابلو ها بسیار اندک است.

 • حنا
 • 1401/03/21

سلام. من برای تابلوی مجموعه ی آرایشیمون از سایت حافظان گستر تابلو برجسته گرفتم خیلی راضی هستم. همیشه موفق باشید

 • مدیرسایت
 • 1401/03/21

سلام. ما هم خوشحالیم که توانستیم موجبات رضایت شما را فراهم آوریم.

 • رعنا حیاتی
 • 1401/05/04

سلام. میشه بفرمایین زمان لازم برای طراحی یه تابلو چلنیوم چقدره؟

 • مدیر سایت
 • 1401/05/04

سلام. طول مدت طراحی بسته به حجم کاری تیم است. ولی معمولا یک تا دوروز طول میکشد.

 • ادمین
 • 1401/06/16

سلام.مهمترین نکته در روشنایی حروف روشن شدن سطح حروف بصورت یکپارچه و بدون سایه روشن بودن حروف است.

 اگر حروف شما یکدست  و پر نور باشد همین کفایت میکند و هر اندازه تعداد لامپ ها کمتر باشد به

نفع شماست چون مصرف برق و هزینه پاور کمتری پرداخت میکنید.

 • علویان
 • 1401/05/05

حروف برجسته ی فارسی را چگونه میسازند؟

 • ادمین
 • 1401/05/05

سلام. ساخت حروف برجسته یفارسی به علت نداشتن دستگاه مخصوص به صورت دستی انجام میگیرد.

 • ساجده میر علمی
 • 1401/07/02

سلام. آیا تابلو های چلنیومی قابلیت تغییر دارند؟

 • مدیر سایت
 • 1401/07/02

سلام. خیر. قابلیت تغییر فقط در تابلو های روان وتلویزیون های شهری وجود دارد.

 • کوروش
 • 1401/11/16

سلام. در انتخاب ترانس و تهیه ال ای دی در تابلو های چلنیومی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

نظرات و پیشنهادات

Top